poniedziałek, 27 kwietnia 2009

Bench, brush,cage and others decorations

Czasu na blogowanie zbyt mało ostatnio...większość dnia spędzam w ogrodzie sadząc, przesadzając , tnąc itp.:) Mam zaległości w czytaniu Waszych blogów, ale zaczynam je nadrabiać:)
Dzisiaj taki trochę post zbiorowy. Na początek o sosnowej ławko-szafeczce, która od dawna stała w holu. Była w stanie surowym. Postanowiłam zmienić ją trochę. Środek i boki pomalowałam kremowym akrylem, górę zabejcowałam na brąz a następnie przeszlifowałam w celu postarzenia. Ozdobną listewkę z przodu pobieliłam.


Stare drewniane prawidła pobieliłam i stały się świetną ozdobą owej ławeczki...
Jakiś czas temu nabyłam starą szczotkę do odzieży. Jest bardzo dekoracyjna ze względu na przytwierdzone do niej metalowe monogramy.Na Pchlim Targu u Ady kupiłam starą klatkę dla ptaków. Jest w białym "startym" kolorze, brakuje jej dna, ale nic z nią nie będę robić:) Przynajmniej łatwo można włożyć do niej jakiś większy dekoracyjny przedmiot i postawić na komodzie...Bardzo lubię stare emaliowane przedmioty...garnki, dzbany, miski i inne. Ostatnio wpadł mi w oko stary emaliowany dzbanek oraz kanka na mleko ozdobiona niebieskimi kwiatami.
Stoi w kuchni na parapecie i cieszy moje oczy:)


Kolejnymi nabytkami są dwa stare, porcelanowe mleczniki. Obydwa w kolorze ciepłego kremu, ozdobione delikatnymi kwiatuszkami (Bavaria).


Wszystkich odwiedzających serdecznie pozdrawiam!

środa, 8 kwietnia 2009

Kitchen shelf

Witam wszystkich, którzy do mnie jeszcze zaglądają!
Wracam po dłuższej przerwie:) Ostatnie dni spędziłam w ogrodzie robiąc wiosenne porządki, jest tak słonecznie, że w domu nic mi się nie chce robić:) Sprzątanie domu idzie mi znacznie gorzej, wszystko jakoś tak na raty robię, dziś jedno okno...za kilka dni kolejne...tak jak mnie natchnie:)
W kuchni zawisła nowa półeczka wykonana z litego, bielonego drewna. Ozdobiona piękną freską wprowadza sielski klimat, z duszą...

Ostatnio zakupiłam fajny kilimek, ręcznie wyszywany polnymi kwiatami. Posiada ciekawe, metalowe uchwyty, które przemalowałam na krem i lekko przetarłam (wcześniej były złote:)Urodzinowe tulipany Pyzuni, wstawione do emaliowanego dzbana i przyozdobione świeżą gipsówką wyglądają iście wiosennie...

W ogrodzie zakwitła forsycja, pokryta żółtymi kwiatami pięknie rozświetla ogród...


Wszystkim odwiedzającym Rustic Home życzę :
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja!